diy·Uncategorized·בדים·בית בובות·יצירה·מטבח·מיניאטורות·סדנאות·סדנאות ילדים·סקראפ·פסח·רהיטים

איך מתכוננים לפסח במיניאטורית??

מאז המיטה המיניאטורית, עבר כל כך הרבה ומאוד רציתי לכתוב, אבל ממש לא הספקתי. ערב פסח הגיע והרי לכבוד החג חייבים פוסט, והגעגועים הכריעו אותי, אז הנה פוסט שכולו חידושים והגשמת חלומות. בדיוק כמו פסח.

גם אני פצחתי בהכנות לחג והן בהחלט שוות מבט:

הכנות לפסחחדות1
הכנות לפסח בתוך בית מיניאטורי

 

ההכנות לחג שלי כוללות: מפה מבד, כוסות יין מקפסולה של תרופה וחלק מנעץ שקוף, כוסות נוספות שהן פשוט המכסה של עפרון מכני, צלחות שעשויות מ – do & dry, צנצנת ואגרטל, שהן למעשה אותו פריט אבל בשימושים שונים, נקנו בחנות של נתנאלה. פלסמנטים שנעשו בעזרת פאנץ' תגית, מצות!!!! שגם הן עשויות מ – do & dry. ולבסוף שולחן ושידה שעשויים מקרטון ביצוע. והכל בתוך בית הבובות המהמם.

הכנות לפסח3.jpg
מצה מיניאטורית

המצה bעשתה בעזרת do&dry . מאוד פשוט וקל. מרדדים, חותכים לריבוי, מחוררים עם מחט ומניחים לייבוש. אחרי הייבוש 'מלכלים' מעט בצבע. וזהו.

ועוד כמה מקרוב, כי הרי חייבים תקריבים למיניאטורות:

חדותהכנות לפסח4.jpg
האגרטל והצנצנת הן בדיוק אותו פריט

התמונות נעשו בעזרת שתי שכבות של קרטון ביצוע, צביעה באקרליק ויישון בזהב. המוטיבים נלקחו מתוך סטאק מהמם של סיון שאותה תכירו בהמשך הפוסט.

חדותהכנות לפסח5
המסגרות כל כך הוסיפו לאוירת המטבח

הנה שתי המסגרות בצד השני. המסגרות הוסיפו לאוירת המטבח המון חן והשתלבו מאוד עם הרצפה שעשויה מקארדסטוק מהחנות של נתנאלה.

והנה סופר תקריב על השידה ועל האגרטל:

חדותהכנות לפסח6.jpg
זוכרים ממי עשויה כוס היין??

מי רוצה לנחש ממה הוכן בקבוק היין?? אשמח לשמוע בתגובות

חדותהכנות לפסח8
תקריב לפלסיימנטים

פאנץ' בצורת תגית יצר פלייסמנט מקורי. הקצוות יושנו בעזרת דיו דיסטרס ירוק.

ואחרי ההכנות לחג נחזור להתרגשות. זוכרים את סדנת המיניאטורות החדשה שלי מסוף הפוסט הקודם? אז בינתיים התקיימו שתי סדנאות והתגובות היו מעל ומעבר לציפיות. אתן ריגשתן אותי בפירגונים הרבים שלכן. וכדי להראות מה ואיך בסדנה, ריכזתי תמונות משתי הסדנאות. חלק מהתמונות באיכות לא טובה עקב שעות הערב , אבל הן בהחלט מעניינות.

הרביעיה הראשונה צולמה מהסדנה הראשונה כשהבתים היו לא גמורים, אבל הלא ויתרתי וצילמתי כדי להראות את תהליך העבודה.

סדנת מיניאטורות רעותאפיק2
עיצוב עדין שכולל שידה בצבע ורוד עתיק.
סדנת מיניאטורות רעותאפיק1
ופה השידה בירוק והרקע ורוד – שילוב מקסים
סדנת מיניאטורות חתוך3
בשידה הזאת, היישון נעשה דווקא בצבע ורוד – מעניין ומוצלח
סדנת מיניאטורות רעותאפיק4
ורודים וכחולים – כי זה פשוט כל כך הולך

בסדנה השניה, המשתתפות לקחו את העיצובים צעד אחד קדימה והוסיפו אלמנטים שונים שהן הביאו מראש. עבודת העיצוב והמחשבה הרבה שכל אחת השקיעה הראתה כמה השמים הם הגבול. על העיצוב הבסיסי ניתן למעשה להוסיף עוד ועוד כיד הדימיון הטובה, כל אחת כראות עיניה וסגנונה האישי. תחום המיניאטורות מאוד מפותח בחו"ל ואני רואה לנגד עיניי את האפשרות להנגיש אותו לכולם. מדובר בתחום מרתק ויצירתי מאוד ואני בהחלט מעודדת שכל אחת תעצב את הבית שלה. והנה הדוגמאות המהממות:

חדות סדנה אריאלה1.jpg
הקומקום כל כך חמוד!!

הבית הראשון הוא הבית של אריאלה. אריאלה נרשמה לסדנה שלי לאחר שהשתתפתי בשתי סדנאות של בעלה, אסף האופה. סדנאות מעולות שלאחר החג יוקדש להן פוסט נפרד.

אריאלה צבעה את השידה בשתי שכבות מה שיצר מראה מיוחד ונגיעות של כסף הפכו אותה למהממת. שימו לב  גם למיניאטורות שהיא הוסיפה ולתמונה מצד שמאל. התמונה נעשתה בעזרת מולד ופס סרוג משמש מסגרת.

הבת של אריאלה, שיר בת העשר, ישבה מרותקת כל הסדנה. היא שייפה, הדביקה וקישטה והכל בסבלנות שהפתיעה אותי ואת שאר המשתתפות:

סדנה אריאלה5חדות
שידה ורודה לגמרי והכי מדליקה

גם שיר הוסיפה מיניאטורות משלה: שעון על הקיר, מנורה יפיפיה ותמונות מצד שמאל שהן למעשה עיטורים קטנים. גם המיניאטורות האלה נקנו בחנות של נתנאלה ושיר שמרה עליהן עד הסדנה.

חדות סדנה אריאלה4
שימו לב גם לרצפה המהממת. דף מקסים בטקסטורת רצפת פרקט.

והנה הבית של אנה. בית בגוונים עדינים כשהמנורה בורוד לוהט נותנת זריקת צבע. התמונה בצד נעשתה בעזרת קרטון ביצוע. במהלך הסדנה חתכתי שתי מסגרות ואנה הוסיפה תמונה משלל הדפים שהגיעו איתי לסדנה.

גם רונית בחרה עיצוב בגוונים פסטליים שיצר בית עדין:

חדות סדנה אריאלה7
דף מדהים עם מוטיבים של טבע משמש רקע

שימו לב שבכל הבתים יש שטיח מדליק ומי שעוקב אחריי בדף שלי בפייסבוק כבר ראה את סרטון ההדרכה המדליק שיצרתי. סרטון שמראה בדיוק כיצד מכינים את השטיח. מי שלא ראה מוזמן להסתכל בדף. כרגע לא ניתן להעלות את הסרטונים לבלוג. מומלץ בחום!!!

והגענו לאחרון אחרון חביב.

סיון המוכשרת כל כך, היא בעלת חנות הסקראפ Meme Ve Mari ממה ומארי . סיון אוהבת מיניאטורות במיוחד והיא יצרה בית שהוא למעשה חדר יצירה:

17800408_10155270230347164_6790998868865585291_n
יצירת המופת של סיון

במהלך הסדנה אני וסיון דיברנו על זה שהיא רוצה ליצור חדר יצירה מהבית עם השידה. אני נתתי לה רעיון לקפל בדים ואכן יומיים אחרי הסדנה, לאחר שסיון המשיכה לעבוד על בית הבובות, התקבל בית בובות שהוא חדר יצירה לכל דבר. הבדים המקופלים, המספריים שמונחות על השידה, הבובינים המיניאטוריים.

17757337_10155270230357164_6531399757489350873_n
והנה פה מעוטר בפונפונים ופרחים

מה עוד סיון הכניסה לבית הבובות? חלון שהוא בעצם מולד. בובת דיגום , גם היא מולד מוצלח במיוחד. שטיח דוליס סרוג. כבר אמרתי שהשמים הם הגבול?! אז סיון לקחה את זה האמירה הזו ועפה על בית הבובות.

לסיום, אני רוצה להגיד תודה רבה לכל המשתתפות המוכשרות שהגיעו לסדנה. יחד איתכן הגשמתי את החלום שלי. הבתים המיוחדים שיצרתן הוכיחו עד כמה אפשר לעוף עם הסדנה הזו.

מועדים נוספים לסדנת המיניאטורות מעודכנים בלוח הסדנאות בבלוג, ואני פה לכל שאלה או בקשה.

אני רוצה לאחל לכולם פסח שמח, חג שכולו חירות. החירות לחלום ולפרוץ גבולות.

אשמח לשמוע מכם תגובות, הערות ושאלות.

חג שמח,

אורית

6 תגובות בנושא “איך מתכוננים לפסח במיניאטורית??

  1. התעלפתי. איזה שלמות, כל פרט ופרט לקוח מקטלוג עיצוב ולא יכול להיות שהוא בגודל כזה קטנטן!! הסדנאות נשמעות מדהימות, מבינה לחלוטין את ההיענות המהירה. חג שמח!!

    אהבתי

  2. דחוף לפתוח עוד תאריכים לסדנאות, זה מדהים! ממש רוצה להשתתף וכרגע התאריכים לא מסתדרים. הכי מגניב אם תצליחי להגיע לב"ש או לכוכב יאיר (או האיזור) אבל אתאמץ גם למקומות אחרים כתלות בתאריך….

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s