diy·יום הולדת diy·מסיבת יום הולדת·מקס סטוק·עוגת יום הולדת·קאפקייקס

יום הולדת חוגגים רק פעם בשנה

זה היה צריך להיות פוסט שמח על יום הולדת לעדי הקטנה, רצה הגורל וסבתא שלי, סבתא פנינה, נפטרה שבוע לפני. שקלתי להזיז את המסיבה, אבל הוחלט להמשיך. היה לא קל לעשות את המעבר מעצב לשמחה. מסבתא פנינה למדתי לסרוג קרושה, שעות היא ישבה איתי. ואצלה ביליתי בכל חופש במושב. אז הפוסט הזה מוקדש לסבתא פנינה.

בשנים הקודמות, חגגנו לעדי יום הולדת בגן הפרטי שבו היא היתה והיה מוצלח מאוד. השנה, עם המעבר לגן מועצה, מסיבת יום ההולדת היא ללא הורים, ולכן החלטתי שצריך מסיבה לקטנה. איזה מסיבה?? מסיבה שקטה יחסית עם הפעלה לא רועשת ושולחן מעוצב. וגם תקציב מוגדר שהצריך אילתורים.

איך מתחילים? בחרתי מוטיב. הקטנה אוהבת את הנסיכה סופיה. אומנם נדוש, אבל זה מה שהיא בחרה ועם כל הכבוד לבחירות שלנו המבוגרים, מדובר קודם כל במסיבה שלה. מכאן הכל כבר זרם. הצבע העיקרי הנבחר היה סגול או לבנדר.

בחרתי קודם כל הזמנה שנראתה לי המתאימה ביותר כדי להכניס לאוירה של המסיבה וכזאת שילדים יוכלו להזדהות איתה מיד. קניתי דפים צבעוניים זולים במקס סטוק במחיר 10 ש"ח ומתוכם בחרתי שני צבעים: ורוד וסגול. לא היה מספיק סגולים ולא היתה לי שום כוונה לקנות עוד חבילה, אז מאלתרים. התאמתי דוליס שהיו לי בבית ויצרתי מעין פתיחה עם שני קיפולים בצדדים. על כל קיפול הדבקתי חצי מהדוליס וגזרתי מסביב לקווי המתאר. כתבתי בכתב יד כאשר הכנפיים בצדדים מכסים את הכתב והדבקתי כתרים קטנים שהיו בעצם טופרים שקניתי בחנות לחד פעמי.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ההזמנה סגורה
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ההזמנה פתוחה
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ופה עומדים בשורה. 34 הזמנות הכנתי. היה כיף!!

 

השלב הבא היה לבחור קישוטים מרכזיים. בפינטרסט שלי יש לוח שלם רק למסיבות ולרעיונות מדהימים לקישוט וממנו לקחתי שני רעיונות: קישוט הקיר מאחורי השולחן ברצועות קרפ ארוכות ופונפוני משי גדולים. ולמה? כי זה זול וזמין. נייר משי היה לי בבית והוא התאים בצבע. ונייר קרפ היה צריך לקנות ולחתוך. כדי להכין פונפוני משי צריך נייר משי, מספריים וסרט. וזה הכל!! יש המון הדרכות בפינטרסט איך להכין ומי שרוצה הדרכה קולעת, מסתבר שנתנאלה הכינה אחת.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
פונפוני משי תלויים בשורה

 

14508577_1592125607480229_941997858_n
ובמצלמה אחרת הצלחתי לתפוס את הצבע המקורי

 

 

לשולחן בחרתי בד בצבע סגול שכבר היה לי בבית, ולשולי השולחן קניתי גליל של אל בד בצבע לבנדר במקס סטוק. גליל עולה 15 שקלים ל – 15 מטר וכמובן שנשאר לי עוד הרבה ממנו. בד טול רך נקנה ב – 10 שקלים למטר בנחלת בנימין. קניתי 3 מטרים. וגליל של סרט סאטן ב – 10 שקלים.

כדי לסדר את השולחן חתכתי את האל בד והדבקתי עם מסקן טייפ רחב את מסביב לשולחן, אבל בגלל שאל הבד היה רחב יותר מגובה השולחן, הדבקתי אותו באמצע השולחן. כדי לתלות את הטול השתמשתי בסרט הסאטן לאמצע ולפינה הימנית והשמאלית. קשרתי בחוזקה את כל הטול ואת יתרת הסרט הדבקתי שוב באמצע השולחן. על הכל כיסיתי בבד שהיה לי כאשר השוליים שלו השתלשלו מאחור.

הכי קשה היה לי להחליט על הכיבוד. אני לא אוהבת צבעי מאכל וגם לא בצק סוכר, ובכל זאת מדבור ביום הולדת. לכן החלטתי שהעוגה תהיה מקושטת ללא התחשבות בבריאות ואילו שאר הכיבוד יהיה ללא צבעי מאכל. אז מה כן היה??

עוגה מקושטת בבצק סוכר

קאפקייקס שוקולד צ'יפס

כדורי שוקולד

גלילי וופל ממולאים בשמנת וניל

נשיקות מרנג לבנות וורודות – קנויות

בייגלה גדולים ללא שומשום כי יש ילד אלרגי בגן

 

לכיבוד בחרתי כלי הגשה חד פעמיים שקופים. חלק היה לי בבית וחלק נקנה למסיבה. ההחלטה על שקוף נעשתה מטעמי תקציב. ניתן יהיה להשתמש בהם למסיבות הבאות ללא קשר לקונספט במסיבה כזו או אחרת. הם יתאימו לכל מסיבה!!! גם למסיבה של הבן בעוד חודשיים.

לכל כלי התאמתי את הכיבוד המתאים. גלילי הוופל בתוך גביע גדול ומסביב קשרתי סרט סאטן מהגליל שקניתי.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
סרט סאטן נקשר מסביב לכלי. פשוט ויפה

 

הקאפקייקס חולקו לשני מגשים מוגבהים. אחד מכל צד של העוגה על מנת ליצור סימטריה. על כל קאפקייקס נעצתי טופר של סופיה. את הטופרים הדפסתי על דף פשוט במדפסת. שני דפים בסך הכל, כאשר על כל דף היו 24 דמויות. הדבקתי על קארד סטוק וגזרתי מסביב. לבסוף הדבקתי מאחור קיסם שיניים.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
התכנון בתחילה היה להוסיף קצפת, אבל החלטתי לוותר על סוכר נוסף

גם שאר הכיבוד הונח בכלים השקופים, מלבד כדורי השוקולד שהיו בכלים מוזהבים, שכבר היו לי. בין לבין הוספתי קצת פרחי נייר בסגול.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מבט מהצד – קצת כיבוד שהוכן באהבה

מלבד שולחן המתוקים, היה שולחן נוסף, שעמד בחוץ, ולא איפשר צילום סביר עקב התאורה המאוד לקויה. ומי שמחפש רעיונות פשוטים, אז הנה הרשימה:

קערת פסטה ברוטב עגבניות ועשבי תיבול

סלט חסות עם עבניות שרי ברוטב וינגרט

לחם מחמצת עם שני רטבים של אוליביה

אנטי פסטי של בטטוח, חצילים וגמבות

ועוגת תפוחים בחושה

 

העוגה

יום לפני המסיבה, הכל היה מוכן, מלבד העוגה וכיבוד נוסף שהכנתי ביום המסיבה. לעוגה בחרתי להכין כתר מבצק סוכר וזה דרש הכנה מוקדמת. שלושה שבועות לפני המסיבה, השאלתי מחברה תבנית סיליקון לכתר. הכנתי את הכתר מבצק סוכר ושמתי לייבוש. יום לפני המסיבה הכנתי הוצאתי את בקבוק היין שעליו היה הכתר מתוך השקית. הכתר החליק קצת על השיש ונשבר!!!!! הרבה זמן לא נשאר ולכן חזרתי לפינטרסט ובדקתי טכניקה אחרת להכנת הכתר. מסתבר, שניתן להכין את הכתר מגלילי בצק סוכר דקים שאותם מסדרים על גליל, למשל בקבוק יין. אחרי שבצק הסוכר מתייבש מעמידין את הכתר על העוגה. רק שמפאת קוצר הזמן, בצק הסוכר לא התייבש והכתר יצא די עקום. אבל כן היו הרבה נצנצים. אז לאחר המון גלגולי כדורונים קטנים, זאת העוגה שהתקבלה:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
נצנצים לא היה חסר
15128553_1592125767480213_1359461177_n
הוספתי שתי מדבקות עגולות של סופיה משני צידי הכתר

עדי הקטנה היתה מרוצה, ואמא למדה שיעור חשוב. צריך לדעת לאלתר ולשחרר!!

 

לפני שהצמדתי את השולחן לקיר תליתי על התקרה את פונפוני המשי ואת רצועות הקרפ. הקישוט הזה היה הדבר היחיד שקניתי מוכן מחנות שכולה מוקדשת למסיבות יום הולדת. במקס סטוק לא מצאתי קרפ בצבע סגול, וגם לא ורוד בהיר או שמנת ואחרי חיפוש זריז בגוגל, מצאתי את Party in a box, ומשם הזמנתי.

הוספתי גם מסגרת ממקס סטוק שהיתה בעצם מראה ונצבעה בזהב, וגם את הספרה 4.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
דף הרקע נוצר מקארדסטוק ישן מאוד שהיה אצלי במגירה

ולסיום, הנה השולחן כולו:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20161116_172859

 

לסיום, ההפעלה התמקדה בנושא נסיכות ואבירים וכל ילד זכה לאיפור, ללבוש תחפושת וגם הצגה נחמדה. עדי הקטנה פחדה מהמכשפה ורצה החוצה, אבל אחרי רבע שעה חזרה למסיבה שלה.

יום ההולדת הבא בעוד חודשיים וכבר קיבלתי בקשות מהגדול….

יש למישהו רעיונות????????? אשמח לכל הצעה.

ממשיכה לעבוד במרץ על המיניאטורות ומתכננת פוסט בקרוב, אז השארו בסביבה.

אורית

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s